GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11104020
nr 1110 4020
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Stig Lindberg (1916-1982), Domino, Gustavsberg, Sweden 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, height: 23 cm, små kantnagg.
VASE, Stig Lindberg (1916-1982), Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, höjd: 23 cm
Condition: små kantnagg
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
2000
SEK 1600
Monday May 22 2017
at 18:17:17
19/5 12:20:36
1.500 kr
19/5 17:57:35
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
Read more about 50/60-tal
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg